Bitcoin mining, miner a těžba

Představujete si také těžbu jako rychlý a čistý zisk? V tom případě jste možná na omylu. Dají se těžit, ale můžete si je také někde koupit. Existují portály, ve kterých je můžete směňovat za různé věci, platit s nimi a existují i obchody, ve kterých je můžete použít místo klasických českých korun, čili ke koupi nějakého výrobku. Každý v něm vidí bohatství a slávu, ale musíte mít na paměti, že se jedná spíše o dlouhodobější efekt.
Takže jak je to vlastně s Bitcoiny?
Těžba se provádí za pomocí moderního zařízení jako je asic miner nebo btc miner. Jeví se to jako složitá věc, avšak s těmito zařízeními se těžba stane jednoduchou hrou, která vás začne bavit, jakmile začnete vydělávat.
světlo z bitcoinu.jpg

Pro jednotlivce je nejvýhodnější těžit v poolu

Těžba je v podstatě potvrzování transakcí. Takže se to týká pouze uživatelů celého systému. Měny nespadají pod žádnou instituci, banku nebo úřad, ale jsou plně samostatné. Nemůže je nic ovlivnit, ani deaktivovat, znehodnotit nebo zkopírovat.
v Bitcoin miner vám pomůže těžit tuto kryptoměnu. Většinou se tato moderní zařízení prodávají jako upravené minery se speciálními asic čipy. Těžba je pak efektivnější a spolehlivější než s jinými zařízeními.
v Bitcoin mining neboli těžba je pro tyto zařízení plně automatická věc. Kolik vytěžíte, samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní zařízení si pořídíte. Podle toho, jak moc budete mít výkonné zařízení, podle toho budete potvrzovat transakce a následně získáte bitcoin.
mince mezi prsty.jpg

Nyní se dostáváme k poolu. To znamená, že se zařadíte do nějakého centra, kde se těží. V těch se nachází mnoho zařízení, které těží. Na základě jejich výkonu se pak výdělek rozpočítá a to podle toho, jaký těžař kolik výkonu v rámci transakcí poskytnul.
Využít můžete také kalkulačku. Ta vám pomůže zjistit, jak moc máte výkonné zařízení a kolik vlastně můžete vytěžit. Potřebujete k tomu vědět akorát základní parametry.