Falešní influenceři

Influencer, neboli uživatel sociální sítě, ke kterému jeho followers nějakým způsobem vzhlíží, má podle všeho perfektní život. Na Instagramu, o kterém bude v tomto článku řeč, se může zdát, že tento člověk má bezchybnou postavu, má věci v hlavě srovnané a neuplyne jediná vteřina, kdy by se z jeho tváře vytratil jeho okouzlující úsměv. Vážně? Opravdu si myslíte, že je toto realita? Následující příklady by vám měly otevřít oči.
žena používající sociální sítě
Casey Sosnowski je influencerka a propagátorka zdravého životního stylu z Floridy, která mile ráda pouštěla do světa skrz Instagram své vyrýsované tělo a radila, jak zdravě jíst a žít. Konkrétně se v tomto případě jednalo o příspěvek, na kterém Casey ukazuje svou dokonale vysportovanou postavu a snaží se své sledující přesvědčit, že právě zdolala vyčerpávající túru. Nepočítala však s tím, že její sestra pod příspěvkem zanechá komentář, který prozradí, že se na fotce Casey nenachází v zeleném lesíku, nýbrž na jejich zahradě. Casey se tak stala populárnější stylem, který se jí příliš nezamlouval.
Kim Kardashian na Instagramu zveřejnila příspěvek s Kylie Jenner při příležitosti uveřejnění jejího nového parfému. Na fotce kráčí se svou sestrou po boku v sexy přiléhavém overalu a se svůdným pohledem na tváři. Fanouškům se však od samého začátku nezdály tvary obou modelek, a tak v komentářích rozjeli diskusi o tom, že je fotka jasně „vyfotošopovaná“. Při bližším zkoumání zjistili, že to Kim opravdu s photoshopem tentokrát přehnala a to tak, že jí na levé noze přebývá jeden prst.
šikanované dítě
Yovana Mendoza, na Instagramu vystupuje jako Rawvana, si od sebe sama odehnala velkou část svých fanoušků. Propagátorka raw nevařené veganské stravy byla fanynkou přistižena, jak jí rybu. Potom, co se rozhodla přijmout 25denní hladovějící výzvu, která spočívala v nejedení jídla a pití vody, zaregistrovala, že její menstruační cyklus neběží tak, jak by správně měl. Rozhodla se tedy navštívit doktory, kteří jí doporučili, aby do své stravy zakomponovala více nutrientů. Ke skandálu se později vyjádřila tak, že se rozhodla upřednostnit své zdraví před propagováním raw diety, která ji prý o toto zdraví připravila. Rawvana však jaksi zapomněla, že si zdravotní komplikace způsobila sama držením nesmyslné výzvy. Šokující také je, že i když už raw vegankou dávno nebyla, propagovala tento stravovací směr jako ten nejlepší, jaký můžete vašemu tělu poskytnout.
Lindsay Lohan se povedl opravdu originální snímek, který jí měl pomoct dostat se do klubu takzvaných Kardashienek. Bohužel udělal pravý opak. Většina jejich followerů se jí jen vysmála, jelikož na této fotce je jasně patrné, že si ve photoshopu zvětšila své pozadí. Příspěvek poté ihned smazala.
 
Jak sami vidíte, na sociálních sítích nemusí být vše tak, jak se na první pohled může jevit. Je třeba si vždy uvědomit, že extrémní diety, „zdravý životní styl“ a perfektní postavy nejsou vždy realitou. Nikdy totiž nevíte, jestli se dotyčný člověk opravdu živí těmi zeleninovými saláty, kterými denně zaplňuje svá InstaStories.

CategoriesWeb