Výhody nemovitosti v zahraničí


Koupě domu je vždy velmi vzrušující, ale když si kupujete dům v zahraničí, nabývá takový nákup úplně jiných rozměrů. Nezapomeňte ale, že nákup nemovitosti v cizí zemi může být složitější, než když kupujete nemovitost na našem území. Ale na druhou stranu, koupě domu v zahraničí je skvělý investiční tah, a nejenom to.

Nezapomeňte ale, že nemovitost vám nebude vydělávat jen tak, sama od sebe. Musíte si být jistí, že platíte v zahraničí ty správné daně, případně hypotéku a znát všechny zákony, které se týkají nemovitostí v zemi, kde jste se rozhodli nemovitost koupit. Přesto, koupě nemovitosti v zahraničí může být skvělou volbou. Proč?

pláž

Můžete kdykoliv odjet do zahraničí

Kdykoliv se vám bude zachtít, můžete odjet do zahraničí do svého domu, pokud ho v té době samozřejmě nebude mít v pronájmu někdo jiný. Určité země vám navíc nabízí možnost žít za velmi nízké peníze. Může to být třeba místo, kde strávíte důchod.

Dům u moře a na slunci

Zatímco je u nás počasí proměnlivé a máme tu i často zimu, za to moře nám chybí, některé země to mají obráceně. A nemusíte si kvůli tomu kupovat hned nemovitost na nějakém vzdáleném ostrově. Můžete si třeba podívat na nabídku prodeje nemovitostí Chorvatsko, a vybrat si svůj vysněný dům v jedné z nejoblíbenějších dovolenkových destinací.

euro

Diverzita měn

Pokud investujete jen na území České republiky, jsou vaše investice závislé na naší měně, tedy na koruně. Ale pokud zakoupíte domov v zahraničí, nebude vaše investice závislá jen na jedné měně, což je velká výhoda. Získáte tak výhody z měny, kterou daná země má.

Daňové úlevy

Pokud si zakoupíte dům v zahraničí, zjistíte, že tato investice má daňové výhody. Nebudete z ní muset platit daně tady, v České republice. A v jiných zemích mohou být daně nižší anebo se dokonce neplatit vůbec. Takže tento nákup je výhodný na všechny strany.

CategoriesWeb