Vytvořte si malý, ale hezky zařízený domov


Bydlení na malých prostorách je dnes poměrně běžné. Vždyť naprostá většina obyvatel České republiky obývá byty v panelových domech, a ty nejsou zrovna známé svými velkými prostory. Malé byty mají ale jednu podstatnou výhodu oproti daleko větším variantám, jsou daleko levnější. Nízká cena je právě tím největším lákadlem. Za málo peněz můžete bydlet i v celkem prestižních lokalitách. Navíc můžete ušetřit nemalé peníze za vytápění. Nastolit tepelnou pohodu v malém kamrlíku je daleko jednodušší a levnější než ve velkém bytě. Krom nižších pořizovacích nákladů a nižší spotřebě však příliš pozitiv malé byty nemají. Vzhledem k malým rozměrům je jejich zařizování poměrně náročné a často je potřeba kontaktovat i profesionála z řad bytových architektů.

pantofle u postele

Střídmé barvy

Při zařizování menšího typu bytu byste měli hned na začátku zapomenout na pestré nebo příliš výrazné barvy. Střídmost je v tomto případě mnohem více na místě. I když se vám mohou výraznější tóny zdát daleko přitažlivější, do malých prostor nejsou příliš vhodné. Pokud chcete prostor opticky trochu rozšířit, je lepší zvolit si světlé tlumené barvy.
stůl u okna

Praktický nábytek

Daleko důležitější je ale výběr nábytku. Čím menší je byt, tím praktičtější by měl nábytek být. Rozhodně není vhodné například v garsonce používat tradiční manželskou postel. Ta totiž zabere většinu místa, které vám bude chybět pro další věci. Daleko lepší je pořídit si zásuvnou nebo vyklápěcí postel, které jsou daleko praktičtější. To samé v bledě modrém platí i o skříních. Bude-li to alespoň trochu možné, kupte si vestavěné typy, jejichž objem se zvětší částí nachází ve stěnách. Jsou výhodné nejen díky tomu, že nepřekáží, ale také i díky přijatelné ceně. Vzhledem k tomu, že jsou situovány do zdí, není potřeba k jejich výrobě používat ty nejkvalitnější suroviny jako jsou například masivní dřeviny. Na tom se dost ušetří.


CategoriesNezařazené