Je třeba opět naplnit touhu po svobodě

Než padla železná opona, většina z nás pociťovala v naší zemi nedostatek svobody. Cestovat šlo jen velmi omezeně, vyjádřit svůj názor dokázali jen ti nejodvážnější a dost často za svou odvahu zaplatili daň, někteří dokonce končili ve vězení nebo to odnesla další pokolení.
Často jsme listovali v západních katalozích a obdivovali u nás nedostupné zboží a elektroniku.
práce bloggera

Nikdo z nás si asi nedokázal představit, že to bude právě tolik vytoužená elektronika a moderní přístroje, které nás naší nově nabité svobody po revoluci postupně zbaví a zvolna nás spoutají a oberou o veškeré soukromí.
Neříkám, že listopadová revoluce nebyla na místě, jen bychom jako národ, i každý jednotlivě, měli zůstat více sami sebou a nepodléhat tolik všem trendům, kterými se následně necháme doslova ovládat. Bylo by dobré volit alespoň zlatou střední cestu. Těžko si dnes dovedeme život např. bez mobilního telefonu představit. Stal se nám naprostým standardem. Ale nic se nestane, neodpovíme-li obratem na esemesku či mail a místo trávení času na sociálních sítích půjdeme ven s přáteli nebo s rodinou.
rozhovor u PC
Nikdo opravdu nemusí vědět o každém našem kroku nebo o tom, že nám na tváři vyrašil nový beďar. Chraňme si svoje soukromí a nevystavujme ho na odiv. Chráníme tak nejen svou svobodu, ale často i svobodu svých blízkých. Tím, že se zaregistrujeme na sociálních sítích, mnohdy dovolujeme počítačovým „paparazziům“, aby nad námi měli neviditelnou moc a mohli nás sledovat.
Zapomněli jsme, že nejsme roboti, ale lidské bytosti se srdcem a naše srdce chtějí sdílet, ale rozhodně ne na sociálních sítích, nýbrž s ostatními lidmi – NAŽIVO!
Mobilních přístrojů a počítačů už se asi nezbavíme a nejsem si jistá, zda by to bylo správné, vždyť mají i své opodstatnění v dnešním životě. Ale naučme se je používat, jako pouhé věci, které nám mají pomoci někomu napsat, zavolat, něco zpracovat, když je toho opravdu zapotřebí. Nesmí se stát našimi vládci, kteří nás budou okrádat o volný čas, který je třeba využít hodnotněji a smysluplněji.
Kdy a co chceme ve svém životě právě dělat, si přece máme určovat sami, ne přístroje nebo někdo na druhém konci mobilních vln.
BUĎME SVOBODNÍ!

CategoriesNezařazené