Kouzelné narozeniny

Každý si představuje oslavu svých narozenin po svém. A tyto představy se nejednou i výrazně liší jedny od druhých. Ale jedno se nejednou vyskytuje mezi přáními malých stejně jako velkých oslavenců. A sice přání, aby je tímto dnem provázel kouzelník.

kouzlo

Je samozřejmě jasné (snad s výjimkou malých capartů, kteří ještě věří, že jsou ony čáry skutečně možné), že si v tomto případě nepřejeme kouzelníka opravdového, toho, který by dokázal dělat divy, ale pouze někoho, kdo ovládá triky natolik bravurně, že skoro vypadají, jako by se o triky nejednalo.
A aby se mohla uskutečnit taková oslava narozenin, Praha není nezbytně jedinou destinací, kde si lze tuto možnost dopřát. Kouzelníka si tak lze pozvat i kamkoliv jinam.

A co přijde pak? Dětské oslavence čeká nezapomenutelný zážitek z toho, že si mohli ‚zakouzlit s opravdovým čarodějem‘, obzvláště mohou-li se při tom nějaké to kouzlo sami naučit. A netřeba se bát, že by se při tom dospělí účastníci nudili, stejně jako nebudou ohrnovat nos ani dětští návštěvníci, kteří si budou moci z takové oslavy odnést domů nějaká ta z balonků kouzelníkem vymodelovaná zvířátka.

karty

S kouzelníkem však mohou své jubileum oslavit klidně i dospělí. Ti, kteří touží po podobné společnosti, po speciálním kouzle určeném výhradně pro narozeninové oslavy a po nenucené zábavě, jakou onen umělec dokáže provozovat přímo mezi hosty, když těmto kouzlí doslova na dosah a přesto se podobný trik nepodaří prokouknout. Čarovat zde lze s kdečím: s mincemi, kravatami, špendlíky, prstýnkem i jakýmikoliv dalšími kouzelníkovi zapůjčenými předměty.
Kouzelník prostě nemůže na nejedné narozeninové oslavě chybět. Protože by to bez něj nebyla žádná pořádná zábava. A je přitom naprosto lhostejné, kdo oním oslavencem ve skutečnosti je. Snad jedině s výjimkou jiného kouzelníka; který by ony triky mohl znát nebo se křenit, že už mu organizátoři tahají práci domů i v jeho velký den.