Kryptoměny – pouze současný trend nebo budoucnost peněz?

Asi všichni jsme již slyšeli o kryptoměnách. Jenže pouze málo z nás ví, o co vlastně jde. Většina lidí, kteří o nich alespoň slyšeli si myslí, že je to pouze nějaký moderní výstřelek, krátkodobý trend a něco, co lidi zase velice rychle omrzí.

Pravda je však asi opakem. Největší a nejstabilnější kryptoměny jako je například Bitcoin (BTC) nebo Ethereum (ETH) jsou běžně používány jako platební prostředek, a to nejen na internetu, ale i ve skutečném světě se dnes již na mnoha místech dá platit přímo Bitcoinem, nebo už jste možná sami viděli bitcoinové bankomaty. Kryptoměny se velice rychle stávají náhradou za skutečné peníze, které jsou podle některých lidí příliš kontrolovány bankami a vládami – kryptoměny, které nejsou nikým centrálně kontrolovány nabízí poměrně bezpečnou a snadnou alternativu.

stažený soubor (1)

Člověk však musí být při nakupování kryptoměn velice opatrný. Zjistíte totiž, že kryptoměn existuje opravdu neuvěřitelné množství – vytvořit svoji měnu totiž není nijak složité, když aspoň trochu víte, co děláte. Jenže právě to přináší veliké problémy. Nejde jen o bezpečnost měny a skutečnou funkčnost, ale i o to, že když nakoupíte neznámou měnu, s největší pravděpodobností přijdete o peníze, protože hodnota měn je založena na tržním principu a není garantována centrální bankou, takže když o ni nikdo nebude mít zájem, její hodnota bude nulová. Mnoho nových měn jsou také ryze podvody, kdy majitelé rychle vytvoří měnu, počkají, až ji někdo nakoupí a pak velice rychle všechno prodají, tím oni vydělají a vy přijdete o všechny svoje peníze.

stažený soubor (2)

Proto doporučuji držet se měn, o kterých víte, že jsou bezpečné. Jednak jsou to již dříve zmiňovaný Bitcoin, asi nejznámější a zároveň nejhodnotnější kryptoměna, a Ethereum, asi druhá nejznámější měna, u kterých si můžete být stoprocentně jistí jejich bezpečností, ale také mnoho dalších, které mají dlouholetou historii a milióny uživatelů každý den. Stačí si jen najít důvěryhodnou „kryptoburzu“ a začít obchodovat!

CategoriesWeb