Lyžařská bunda – co hledat

Pryč jsou dny, kdy lidé provozující zimní sporty nevěnovali příliš velkou pozornost tomu, co měli na sobě. V dnešní době se díky stále rostoucí popularitě lyžování nebo snowboardingu stalo profesionální a módní oblečení téměř povinností.
Dámské zimní bundy, zejména lyžařské bundy, by měly být funkční a měly by být vyrobeny s velkou pozorností k detailům. Určitě stojí za pozornost věnovat se modelům vyrobeným ze speciálních termo aktivních tkanin (zimní bundy tohoto typu lze nalézt v nabídce většiny sportovních značek). Jejich výhodou je, že i když se zapotíte, nepocítíte žádné nepohodlí. Vaše pokožka zůstane suchá.
žena v kapuci

Vlastnosti bund

Bundy z termo aktivních materiálů jsou vybaveny membránou, která vás chrání před vlhkostí a větrem. Úroveň ochrany, kterou daná bunda poskytuje, je vyjádřena číselně. Čím vyšší číslo, tím lepší kvality byla membrána použita výrobcem. Například odolnost proti vodě 5000 znamená, že během zkoušek membránou neproniklo do 5000 mm vysokého vodního sloupce a vykazovala prodyšnost 5 000 g.
Membrána s parametry 5000 je vhodná pro lidi, které baví rekreační lyžování nebo snowboarding. Pokud hledáte bundu, která funguje i v těch nejextrémnějších podmínkách, měli byste si vybrat model s vyšší hodnotou. Předpokládá se, že v současnosti nejlepší membrány mají odolnost proti vodě 30 000 mm a prodyšnost 30 000 g.
rukavice a kožíšek

Dámská zimní bunda – módní styly a barvy

Lyžařská bunda nemusí být beztvará taška, která skryje vaše tvary. Na trhu najdete modely sahající pod boky, s jasným řezem v pase. V takové bundě se budete moci cítit žensky i na svazích. Ujistěte se však, že má dostatečně velkou kapuci (měla by pasovat pod přilbu!), vysoký límec a sněhový pás. Kapuce může být zdobena účinnou kožešinou – díky tomu bude ještě teplejší a bunda bude vypadat fenomenálně.
Nadýchaný a dokonale bílý sníh je skvělým pozadím pro výrazné styly. Tato sezóna se zaměřuje na silné, výrazné barvy. Červené, fialové a neonová růž jsou velmi populární. Bundy mohou mít jednu barvu nebo zajímavé vzory. Obzvláště módní jsou geometrické, abstraktní vzory, kostkované nebo květinové motivy.