Proč využít výměn mládeže a tréninkových kurzů

Výměn mládeže a tréninkových kurzů je obrovské množství. Evropská unie přispívá na tyto formy neformálního vzdělání nemalým rozpočtem. Když se přihlásíte na takovýto projekt, můžete se dostat do národního parku, velkoměsta nebo k moři, potkat a poznat spoustu nových přátel a to vše zcela zdarma. Ubytování a strava je pro vás připravena v hostitelské organizaci a cestovní náklady vám jsou proplaceny po návratu z projektu.
Jaký je rozdíl mezi výměnou mládeže a tréninkovým kurzem? Na výměnu obvykle jezdí studenti či mladí lidé v rozmezí od 15 do 30 let. Jako jejich vedoucí ovšem může jet i osoba starší 30 let. Na výměně mládeže se vždy sejde přibližně 30 lidí různých národností z celé Evropy.
kamarádské objetí
Řeší se jednoduchá témata a je vždy i dostatek času na prozkoumávání okolí a na výlety. Účastník se musí zapojovat do rozhovorů o tématech, trénuje si díky tomu angličtinu. Ale na oplátku je pro něho připraven zajímavý program.
Tréninkový kurz je určen pro odborníky a zájemce o intenzivnější formu neformálního vzdělávání. Obvykle se již po účastnících vyžaduje nějaká praxe v oblasti, ve které se trénink povede. Na tréninkové kurzy mohou vyjet pracovníci s mládeží, sociální pracovníci, pedagogové, psychologové a studenti oborů, které jsou příbuzné tématům kurzu.
cestování letadlem
Není tolik času na výlety, témata se probírají mnohem více do hloubky. Za každou zemi, která se kurzu účastní, přijedou pouze dva zastupitelé. Financování stravy, ubytování a cest je také zajištěno. Věkový limit nebývá obvykle stanoven.
Otázka, proč využívat možností, které nám dává Evropská unie, není potřeba. Cestování a poznávání nových míst, kultur a lidí nikdy nebylo dostupnější. Procestovat zcela zdarma Evropu má dnes možnost každý mladý člověk. Bonusem je, že se při tom dozví a naučí obrovské množství věcí, které potom bude moci využívat v praxi.