Řešení, když Vám v bance zamítnou hypotéku

Kdo z nás by netoužil po vlastním bydlení? Máte-li však záznam v registru dlužníků z minulosti, i když jste následně své dluhy urovnali, můžete počítat s tím, že Vás v bance se žádostí o hypotéku odmítnou, nevidí ve Vás totiž spolehlivého plátce.
Můžete to vyřešit i jinak, a to půjčit si u nebankovní společnosti, které poskytují také hypotéky, ale nebankovní. U těchto společností máte větší šanci, že Vaší žádosti vyhoví, v dnešní době se nemusíte spoléhat jen na banky.
balíčky financí.jpg
Jaké jsou pro a proti nebankovní hypotéky?
– splácet můžete velmi dlouhou dobu – až 30 let
– peníze máte na účtu od schválení žádosti zpravidla druhý den
– splátky už jsou v poslední době i u nebankovních společností dost nízké, právě díky tomu, že jsou na dlouhou dobu
– pokud netoužíte po vlastním bydlení nebo už ho máte, peníze můžete využít na cokoliv jiného, což je oproti bankám výhoda, protože bance musíte zpravidla doložit, že peníze byly použity na bydlení
Největší nevýhodouu nebankovní hypotéky bývá, že musíte danou nemovitostí ručit, a pokud peníze nechcete na bydlení, většinou tyto společnosti vyžadují ručením Vašeho stávajícího bydlení, pokud vlastní nemáte, dá se to vyřešit ručením nemovitostí Vašich rodičů, pokud k tomu budou ochotní.
moderní architektura.jpg
Na to si ovšem dejte pozor při výběru nebankovní společnosti, vše je třeba si řádně pročíst, abyste sebe nebo své rodiče nepřipravili o bydlení. Pokud už máte nebankovní společnost vybranou, pečlivě si pročtěte smlouvu, v jakých případech by došlo až k zabavení nemovitosti.
Pro nebankovní hypotéku je dobré se rozhodnout v případě manželského svazku nebo partnerského soužití, v případě, že by jeden z partnerů na čas přišel o zaměstnání, než si najde nové, stále budou peníze na splátky, a tím si zajistíte, že o bydlení nepřijdete ani Vy, ani Vaši rodiče, pokud Vám svou nemovitostí ručí.