Reflektorové LED žárovky jsou naprosto skvělou dekorací

Zahradní svítidla přesně na taková venkovní místa patří. Již žádné tápání ve tmě, tedy pokud bychom si nehráli na stezku odvahy. Ovšem je nutno dodat, že toto je pouhá praktická část, ale osvětlení, které se vhodně umístí, působí velmi kreativně a jako správná dekorace, zkrátka se postará o jiný design, než vidíme přes den. Kromě ale padnoucího designu, je nutností vybrat svítidla, která budou úsporná, ale také odolná vůči povětrnostním podmínkám. Naštěstí je v dnešní době poměrně slušný výběr například https://www.lightpark.cz/reflektorove-led-zarovky/ nám nabízí mnoho možností úsporných žárovek, které se dají použít nejen k interiérovému, ale i k venkovnímu svícení. Velmi krásně bude působit ve tmě nasvícení objektů křovin, stromů v okrasné zahradě, ale i u jezírka. Osvícená hladina vody s odrazem měsíce a hvězd je skutečná romantika.

reflektory

Vzhled je také důležitý

Noční zahrada vypadá úplně jinak, než za denního světla. Musíme si uvědomit, že přes den na nás nebude vykukovat světlo z lampiček, reflektorů nebo LED pásků, zůstanou zde pouhá kovová svítidla. Proto bude nejlepší zvolit jejich neutrální vzhled, aby i přes den tvořily správný design. Volíme tudíž jednoduchý design kovových svítidel s matnou úpravou. Podle efektu použijeme vestavná, která se dají hravě zabudovat do dřeva, sloupků a podobně. Také velmi elegantně působí instalace světelného zdroje do kamene, který je prakticky součástí zahrady. Zvláštní místo zaujímají i historické napodobeniny venkovního osvětlení, které působí velmi příjemně a zároveň při použití LED žárovek jsou i úsporné.

svítidlo

Cesta má svůj viditelný cíl

Samozřejmě ve dne se to tak moc řešit nebude, ale když je kolem nás tma, tak skutečně nevidíme ani na svůj vlastní krok. V tomto případu osvětlení cesty je na místě. V žádném případě není nutností nainstalovat příliš mnoho svítidel. Rozestupy musí být podle dopadu světla z předešlého světelného zdroje, aby na sebe navazovalo. Efekt osvětlené zahrady znásobíme nasvícením od spodu nějakého zajímavého objektu, keřů nebo rostlin. Navíc si zde můžeme hrát s intenzitou a barvou LED osvětlení. Nyní můžeme bezpečně vykročit k cíli.