Fungování webu

Samozřejmě nelze v krátkém článečku vysvětlit naprosto vše a pospat celou problematiku. Ono také záleží na tom, co již čtenář ví, ale pro ty druhé je to španělská vesnice.

Ovšem touha vědět a znát je člověku dána, a tak se podívejme tam, kde už problematiku znají.

Tvorba webových stránek Brno je jedna z mála „institucí“, kde vědí o webu skoro vše a moc dobře. Mimochodem, rádi vám web udělají, pokud o to budete stát. Protože sám to asi nezvládnete, psáno češtinou dnešní mládeže, sami to nedáte.

Web uvnitř

Nuže tito lidé vědí že základem dobrého fungování, tedy hlavně pro vyhledávače je správně nastavené SEO. Také vědí, že pokud nemá být stránka napadena a zahlcena spamem a jiným neřádstvem, musí mít dobrou ochranu. Znát a vědět co je to HTML 5, co jsou to příkazy, CSS a dalších spousta věcí je jejich denním chlebem. Proto je nesmí a nemůže zaskočit jakákoli situace, a jimi udělaný web prostě nesmí mít žádnou chybu.

Pokud byste chtěli pochopit alespoň základy fungování webových stránek, měli byste mít potuchy co tyto věci výše napsané znamenají. Jenže ani pak není jisté, zda to pochopíte.

Mohu vás však uklidnit, dokáži web postavit, ale stejně nechápu, jak to funguje celé dohromady.

Příklad webové stránky

My si to řekneme jen tak, že někde má někdo server, na který si vy dostane možnost po zaplacení poplatků umístit svůj web. Ten si napíšete pomocí HTML kódů a pomocí FTP jej dostanete na určenou pozici. Aby byl vidět, měli byste si upravit SEO a nějak jej zabezpečit. Každý, komu pak dáte adresu jej pak na onom serveru najde. Nebo respektive na dané adrese, protože jej firma může přemístit jinam, na jiný server. Většinou se tak děje z technických důvodů, například výměny některých komponent přímo na serverovně. Adresa však zůstává stále stejná.

Nuže, takto je to skutečně velmi, ale opravdu velmi stručně něco o fungování webu. Pokud si chcete pořídit svůj, kontaktujte již zmíněnou tvorbu webových stránek Brno.