Hinterstoder

Pokud jste ještě neslyšeli o Hinterstoderu, o malém městečku v regionu Pyhrn Priel, v horním Rakousku, určitě vás budou zajímat informace, které vám nyní přineseme. A pokud už jste o Hinterstoderu slyšeli, jistě to bylo vyprávění v samých superlativech.


Jak daleko od Prahy se Hinterstoder přesně nachází a jak se tam dostaneme?

Hinterstoder je vzdálen od Prahy něco málo přes 300km a tuto vzdálenost ujedete pohodlně za dopoledne, čili za pět hodin. Pokud si ráno trochu přivstanete, obědvat již tedy můžete v některé místí restauraci s výhledem


Proč bychom si rozhodně neměli ujít návštěvu tohoto zimního i letního střediska?

Pokud máme rádi dobrý servis, čistotu a především nádhernou horskou přírodu, měli bychom do tohoto místa zavítat i my. Malé městečko vám nabídne všechny služby, které můžete potřebovat. Najdete zde poštu, trafiky, drogerii, dvě dobře vybavené samoobsluhy, velké parkoviště, které je v letních měsících zdarma, několik dobrých restaurací, kde se najíte velice dobře a ochutnáte místí speciality, ale také třeba pizzerii, která nabízí levnější, ale stejně chutnou variantu jídla.

Pro děti jsou zde hřiště, ale hřiště najdete téměř po celém Rakousku a překvapí vás, jak vysoko v horách zde natrefíte na houpačky a jiné zábavy pro vaše ratolesti.


Není zde draho?

Ceny ubytování jsou zde srovnatelné s Českou republikou. Ceny jídla jsou o trošku dražší, ale zajít do restaurace tu zároveň neznamená utratit výplatu. Řekněme, že ceny jídla jsou tu srovnatelné s centrem Prahy.


Jaká je v Rakousku úroveň služeb?

Ačkoli jsou ceny za služby v podstat srovnatelné s Českou republikou, úroveň služeb o několik řádů výše. Čisté toalety i vysoko v horách, mnoho dětských hřišť, milý personál všech restaurací, ale i v obchodech a velká pohostinnost majitelů hotelů a penzionů, jsou zde samozřejmostí, a kterou si velice rychle zvyknete.