Ideální zahradní posezení

Než začneme vybírat posezení na zahradu zamyslíme se nad jeho umístěním. Ideální je posezení umístit hned k domu, je to snadno dostupné, praktické, je to blízko do kuchyně, když budeme chtít pohostit návštěvu a donést moučník a kávu. Je fajn, když je místo chráněné před přímým sluncem, na jaře příjemně hřejivé sluníčko naopak oceníme, ovšem v parném létě ne. Ani déšť nám nemusí zabránit posedět si venku, v tom případě musíme mít dokonalý přístřešek krytý z každé strany, aby na nás déšť nemohl. Místo by také mělo být snadno přístupné, abychom nezakopávali o kořeny nebo nemuseli kličkovat v úzkém květinovém záhoně.
modrá lavička

Na každé období místo k sezení

Když máme lavičku, například pod ovocným stromem, je to krásné na jaře, ovšem koncem léta naprosto nepoužitelné. Vosy, které milují vůni zralého ovoce, nás budou obtěžovat a sezení se rázem stane nepříjemné. Není tak od věci vytvořit si na zahradě několik míst kde je možné trávit čas, s přihlédnutím k počasí a ročnímu období. V parném létě utíkáme do stínu, na jaře zase na sluníčko, to je všeobecně známý fakt.
zahradní lavička

Bez podsedáku ani ťuk

Látkové podsedáky bychom si měli vždy pořídit. Nejenže zpříjemňují sezení, ale mají i zdravotní význam, protože nám chrání při chladnějším počasí naše spodní partie. Návštěvám bychom je měli nabídnout automaticky. Jedinou nevýhodou podsedáků je že na rozdíl od laviček nebo křesílek nemohu být venku neustále, ale musíme je ideálně každý večer, nebo před hrozícím deštěm schovat.
Kvalitní zahradní posezení není levná záležitost, na druhou stranu i obyčejné plastové židličky udělají službu. Někdy to jde i bez investice, například tím že využijeme k sezení velké špalky z pokáceného stromu. Vždy je lepší mít nějaké posezení než žádné, protože je škoda mít zahradu a jen na ni pracovat a nikdy si ji nevychutnat i z jiného pohledu.

CategoriesNezařazené