NOVÁ CYKLOHELMA ROZŠÍŘÍ ZORNÉ POLE CYKLISTŮM

Přilba s rozšířeným zorným úhlem, která dává cyklistům 360° výhled na silnici, by mohla pomáhat předcházet nehodám, podle návrhářů zařízení.
 
Na rozdíl od automobilů jízdní kola nemají zpětnými zrcátka, což je důvod, proč britská firma pro návrh výrobku vytvořila optickou přilbu. Futuristicky vypadající pokrývky hlavy je vybavena předními a zadními kamerami s rozšiřující se clonou, která dokáže překrýt záběry z kamery na její zadní straně.
 cyklista na silnici
Stínítko může také zobrazovat upozornění na blízkost auta, jiného jezdce nebo dopravního prostředku a upozornit je na možné kolize kombinací dat z kamer a ultrazvukových čidel na přední a zadní části helmy.
 
Navíc může optická helma překrýt GPS navigační informace a statistiku jízdy pro jezdce, kteří chtějí sledovat svůj výkon. Design je v současné době jen koncept, ale získal ocenění Nejlepší z nejlepších na prestižních soutěžích Red Dot Design Awards.
 
Helma je zaměřena na boj s přibližně 20 000 cyklistickými kauzalitami, ke kterým dochází ve Spojeném království každý rok, vývojáři se také inspirovali vlastními zkušenostmi jako cyklisté.
Optická helma se bude moci připojit ke smartphonu prostřednictvím technologie Bluetooth, aby bylo možné nahrát informace o mapách a trasách, ale skutečná navigace bude prováděna pomocí helmy prostřednictvím své GPS jednotky. Může být ovládána buď dotykovým panelem vedle štítu, nebo gesty převzatých přední kamerou.
Uživatelé si mohou přizpůsobit to, co je zobrazeno na štítku tak, aby to vyhovovalo jejich potřebám, a zajistit, aby se displej nestal rozptýlením.
 
Většina elektroniky je v horní části přilby, což je oblast, která je statisticky nejméně pravděpodobně postižena během havárie. Elektronický balíček obsahuje paměťovou kartu pro záznam videa, v případě, že si cyklista chce zkontrolovat případné události.
 cyklistická helma
Ostatní účastníci silničního provozu tak budou vědět, že jsou pod dohledem.
Helma se setkala se spoustou pozitivní zpětné vazby od cyklistů. Vlastní komercializace zařízení však bude vyžadovat značnou investici, takže není jasné, kdy nebo pokud bude přilba k dispozici spotřebitelům.