Typy, jak naladit vaše bydlení na podzim

Příroda nám v tomto ročním období nabízí spoustu různých dekorací, které Vám mohou pomoct vyzdobit domov. Běžte se projít do lesa, nejen že si krásně pročistíte hlavu, načerpáte pozitivní energii z barevné podzimní přírody a uděláte něco pro své tělo, ale také si přinesete různé kaštany, šišky, žaludy či barevné lístky, kterými si můžete naaranžovat byt podle svých představ a přitáhnout tak podzim i dovnitř.

barvy podzimu
Vsaďte na ovoce

Jablka, hrušky, švestky. Všechno tohle sezónní ovoce nebo třeba i sušené druhy jako jsou meruňky, jablka, švestky či rozinky Vám pomůžou vyvolat tu správnou podzimní atmosféru. Zajděte do obchodu a vybavte se těmito podzimními druhy, naskládejte si je pěkně na misku a ozdobte si kuchyň, stůl v obýváku nebo jakoukoli jinou místnost. Navíc Vašemu tělu ovoce dodá spoustu vitamínů, které Vám v těchto již chladných dnech pomůžou vyvarovat se nepříjemnému nachlazení či jiné nemoci.

Upečte si štrúdl

No nemilujete tu úžasnou vůni pečícího se moučníku, která se line celým bytem, a Vám už se jen sbíhají sliny nedočkavostí, až ho budete moct vytáhnout a ochutnat. Jablek je na podzim dostatek, tak je využijte a upečte si štrúdl nebo jiný koláč, který k podzimu prostě patří. Doplňte jej ještě skořicí, která taktéž dodává vůni podzimu, navíc chutná skvěle v kombinaci s jablky. K odpolední kávě či čaji jistě přijde něco sladkého vhod.

Nezapomeňte na dýni

Dýně k podzimu neodmyslitelně patří, už jen díky své podzimní barvě. Dají se skvěle využít jako dekorace do bytu nebo i do některých jídel. Pokud nemáte vlastní zahrádku, kde byste je mohli vypěstovat sami, stačí zajít do obchodu a tam už jich spoustu najdete, a to jak živých a čerstvých, tak uměle vytvořených, které Vám mohou posloužit i do dalších let k výzdobě domácnosti.


Vybavte se svíčkami

Aby byly Vaše podzimní večery příjemnější, pořiďte si vonné svíčky, které provoní celý byt. V obchodech najdete obrovský výběr různých vůní, tak už záleží jen na Vás, které z nich dáte přednost. Pokud chcete podzimní atmosféru, vyzkoušejte skořicové, vanilkové nebo mandlové vůně. Pak jimi jen vyzdobte buď rovnou celý byt, nebo jen určitou místnost, zapalte a užívejte si tu nádhernou vůni podzimu.

kniha a svíčka
Nalaďte ty správné barvy

Hnědá, červená, oranžová nebo béžová. Tyhle barvy Vám určitě pomůžou s podzimní náladou. Nakupte si různé doplňky do bytu v tomto zbarvení připomínající podzim, které teď obchody nabízejí v obrovském množství, všeho druhu a ozdobte si Váš domov. Můžou to být různé ubrusy, závěsy nebo třeba i nějaké sošky s podzimní tématikou.