Kombinace betonu a dřeva

Pokud se rozhodnete rezignovat na obligátní a nejpoužívanější oplocení tvořené ocelovými sloupky s nataženým pletivem, možná se přikloníte k plotu z betonu. V zápětí vás ale napadne, zda je dobré se plným plotem naprosto izolovat od nejbližšího okolí. V tom případě je zde možnost použít mezi jednotlivými ploty buď vyzdívku z různých tvarovek, nebo vytvořit polopropustný plot díky dřevěným prvkům z řeziva.

Pletivové ploty neletí

I tady se nabízí spousta různých variant a kombinací. Také je možné libovolně využít různých barev či mořidel. Betonový plot se dřevem se staví obdobně jako jiné ploty. Základem a tím nejdůležitějším, je přesné vyměření celé stavby. Především rozteče jednotlivých sloupků musí být naprosto přesné. To hlavně z důvodu následné montáže nosné konstrukce dřevěných prvků. V případě plotu z pletiva vám sloupky dovolí si nějaký ten milimetr přitáhnout, s betonovým sloupkem už nepohnete. Po pečlivém vyměření se instalují betonové sloupky, které se zapouštějí do země. Doporučuje se také zapustit spodní, betonové díly, protože se tak vytvoří bariéra, která zamezí podhrabávání psů nebo jiné zvěře.

Není hezčí dřevo?

Když sloupky stojí a beton, který je drží v zemi, je dostatečně vytvrzený, můžete začít s montáží nosné konstrukce. Ta se liší podle volby dřevěných prvků, které mohou být pohledově orientovány svisle, či vodorovně. Montáž konstrukce se provádí pomocí běžného spojovacího materiálu, tedy pomocí šroubů a matek. Doporučuje se používání odolných, nekorodujících spojovacích materiálů, protože nikdy nevíte, jestli plot za pár let nebudete chtít třeba trochu změnit. Na namontovanou konstrukci, která je ošetřena základním i vrchním nátěrem se montují pomocí vrutů jednotlivé dřevěné prvky. Může jít o svislé plotovky, nebo také o dlouhá, vodorovná břevna. Po montáži prvků je plot hotov. Stačí jej už jen naimpregnovat finálním nátěrem.